eTwinning - Mezinárodní spolupráce se školami v Bulharsku, Portugalsku a Turecku

Mezinárodní spolupráce se školami v Bulharsku, Portugalsku a Turecku

v projektech

Fotografie naší vesnice nebo města a Bulharské a české tradice v literatuře

Od listopadu 2022 do června 2023 probíhala spolupráce naší školy se školami v Bulharsku, Portugalsku a v Turecku pomocí evropské školské vzdělávací platformy eTwinning. Po počátečním seznámení studenti třídy 2. C, žákyně a žáci třídy P2 za pomoci třídy E2 v rámci předmětů AJ, ČJ a OBN představili české tradice a zvyky, fotografie Jindřichova Hradce, ale i měst a vesnic, odkud pocházejí. Studenti vytvořili pro zahraniční školu on-line hru Our country a elektronické nástěnky, na kterých zachytili naši školu a své odborné praxe. Důkladně si tak procvičili znalosti informatiky a anglického jazyka, což bylo oceněno v prosinci 2023 certifikátem Quality Label za úspěšný projekt.

Děkujeme za spolupráci paním učitelkám: Isabele Roxo (Střední škola profesora Antónia Natividade, Mesão Frio v severním Portugalsku), Elif Asiltekin Atabakanové (Střední odborná a technická anatolská škola Yakacik v Istanbulu) a Rosině Kokudevové (Humanitní gymnázium sv. Cyrila a Metoděje v Plovdivu).

Foto:

Předávání ocenění Quality Label 2023